Beyaz Eşya Fiyatları Arasında Neden Fark Vardır?

BEYAZ EŞYA FİYATLARI ARASINDA NEDEN FARK VARDIR ?

Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı gibi beyaz eşya fiyatlarında markalar arasında önemli bir fark olduğu ortadadır. Bu farkın da sebepleri olarak başta üretilen ürünlerin özellikleri, üretilen ürünlerin teknolojik gelişmelere ayak uydurmaları gibi özellikler gelmektedir. Örnek vermek gerekirse günümüzde 350 liraya ucuz bir beyaz eşya alırken 5000 ya da 6000 lira gibi astronomik

rakamlara da beyaz eşya alınabilmektedir. Üreticiler bu beyaz eşya fiyatları farklarını her tür tüketicinin ihtiyacını karşılayabilmek için yapmak zorundadır, çünkü bu durumda hem kendilerinin beyaz eşya piyasasında yerleri olacak hem de farklı tüketicilere ulaşmış olacaklardır. Eski zamanlarda beyaz eşya fiyatları farkı kalite olarak ürünlerde kendilerini göstermekte idi. Ucuz mal, kalitesiz; pahalı mal, hem malzeme olarak kaliteli hem de ürünün kullanım alanında kaliteliydi. Ancak gelişen teknoloji ve hammadde üretiminin ucuz olması sebebi ile beyaz eşya fiyatları farklı olmasına rağmen işlev bakımından aynı kalitede olmaktadır. Tabii bu arada aklımıza bu fiyat farkı nereden doğuyor ? gibi bir soru gelebilir. Bu fiyat farkı kullanılan hammaddenin; daha kaliteli olması, iyi ve çok satılan markaların reklam giderlerinin çok olması gibi nedenlerle bu beyaz eşya fiyatlarında fark yaratmıştır.

 Bunların dışında beyaz eşya fiyatlarını etkileyen önemli bir faktörde müşteri memnuniyetidir. Müşteri memnuniyeti elbette ki günümüzde önemli bir ayırt edici özelliktir. Dünya çapında ün yapmış kaliteli markalar her zaman müşteri memnuniyetini kendilerine rehber olarak almışlardır. Müşteri memnuniyeti kapsamına pek çok konu girse de en önemlileri garanti süresi ve teknik servistir. Örnek vermek gerekirse önemli büyük bir markanın teknik servisini her ilde hatta bazı ilçelerde bile bulabilirsiniz ancak daha küçük çaplı ve ucuz bir markanın teknik servisi ya yoktur ya da bölgelere ayrılmıştır . Kütahya’da bozulan bir beyaz eşyanın teknik servisinin Eskişehir’de olması bu duruma güzel bir örnek olabilir.

beko beyaz eşya

Eğer siz de kaliteli bir beyaz eşya sahibi olmak istiyorsanız ancak aynı zamanda beyaz eşya fiyatları gözünüzü korkutuyorsa; düşük bütçeye kaliteli bir beyaz eşya sahibi olmak için aynı zamanda da kaliteli bir teknik servisten yararlanmak için aşağıdaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

http://www.beko.com.tr/beyaz-esya-fiyatlari.html